Nykyiset kansanedustajat aakkosjärjestyksessä vaalipiireittäin. Kustakin vaalipiiristä valitaan se määrä kansanedustajia, jota vaalipiirissä asuvien Suomen kansalaisten lukumäärä kuusi kuukautta ennen vaaleja osoittaa. Ahvenanmaan vaalipiiristä valitaan kuitenkin aina yksi kansanedustaja. Tällä hetkellä eduskunnassa on 109 mieskansanedustajaa ja 91 naiskansanedustajaa. Naiskansanedustajia on 45,5 prosenttia eduskunnan kokoonpanosta.
Eduskuntavaaleissa vuonna 2019 valittiin vaalipiireissä seuraavat määrät kansanedustajia:
Helsingin vaalipiirissä 22
Uudenmaan vaalipiirissä 36
Varsinais-Suomen vaalipiirissä 17
Satakunnan vaalipiirissä 8
Hämeen vaalipiirissä 14
Pirkanmaan vaalipiirissä 19
Kaakkois-Suomen vaalipiirissä 17
Savo-Karjalan vaalipiirissä 15
Vaasan vaalipiirissä 16
Keski-Suomen vaalipiirissä 10
Oulun vaalipiirissä 18
Lapin vaalipiirissä 7
Ahvenanmaan vaalipiiri 1
Helsingin vaalipiiri (22 kansanedustajaa)
- Outi Alanko-KahiluotoVihreä eduskuntaryhmä
- Eva BiaudetRuotsalainen eduskuntaryhmä
- Tuula HaatainenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Pekka HaavistoVihreä eduskuntaryhmä
- Jussi Halla-ahoPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Atte HarjanneVihreä eduskuntaryhmä
- Eveliina HeinäluomaSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Mari HolopainenVihreä eduskuntaryhmä
- Veronika HonkasaloVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Atte KalevaKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Emma KariVihreä eduskuntaryhmä
- Mai KiveläVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Terhi KoulumiesKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Maria OhisaloVihreä eduskuntaryhmä
- Tom PackalénPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Jaana PelkonenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Mari RantanenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Wille RydmanEduskuntaryhmä Wille Rydman
- Suldaan Said AhmedVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Sari SarkomaaKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Erkki TuomiojaSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Ben ZyskowiczKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
Uudenmaan vaalipiiri (36 kansanedustajaa)
- Anders AdlercreutzRuotsalainen eduskuntaryhmä
- Thomas BlomqvistRuotsalainen eduskuntaryhmä
- Tiina EloVihreä eduskuntaryhmä
- Maria GuzeninaSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Timo HarakkaSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Harry HarkimoLiike Nyt -eduskuntaryhmä
- Inka HopsuVihreä eduskuntaryhmä
- Saara HyrkköVihreä eduskuntaryhmä
- Arja JuvonenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Antti KaikkonenKeskustan eduskuntaryhmä
- Pia KaumaKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Pihla Keto-HuovinenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Kimmo KiljunenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Ari KoponenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Noora KoponenVihreä eduskuntaryhmä
- Johan KvarnströmSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Mia LaihoKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Antero LaukkanenKristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä
- Antti LindtmanSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Pia LohikoskiVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Leena MeriPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Sari MultalaKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Kai MykkänenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Mika NiikkoPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Pirkka-Pekka PeteliusVihreä eduskuntaryhmä
- Riikka PurraPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Veronica Rehn-KiviRuotsalainen eduskuntaryhmä
- Antti RinneSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Jussi SaramoVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Ruut SjöblomKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Riikka Slunga-PoutsaloPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Hussein al-TaeeSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Kari TolvanenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Elina ValtonenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Matti VanhanenKeskustan eduskuntaryhmä
- Heikki VestmanKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
Varsinais-Suomen vaalipiiri (17 kansanedustajaa)
- Li AnderssonVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Sandra BergqvistRuotsalainen eduskuntaryhmä
- Ritva ElomaaPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Eeva-Johanna ElorantaSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Vilhelm JunnilaPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Esko KivirantaKeskustan eduskuntaryhmä
- Aki LindénSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Mikko LundénPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Petteri OrpoKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Annika SaarikkoKeskustan eduskuntaryhmä
- Saara-Sofia SirénKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Katja TaimelaSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Ville TavioPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Ville ValkonenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Anne-Mari VirolainenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Sofia VirtaVihreä eduskuntaryhmä
- Johannes YrttiahoVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
Satakunnan vaalipiiri (8 kansanedustajaa)
- Petri HuruPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Eeva KalliKeskustan eduskuntaryhmä
- Krista KiuruSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Jari KoskelaPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Matias MarttinenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Jari MyllykoskiVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Kristiina SalonenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Heidi ViljanenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
Ahvenanmaan vaalipiiri (1 kansanedustaja)
- Mats LöfströmRuotsalainen eduskuntaryhmä
Hämeen vaalipiiri (14 kansanedustajaa)
- Tarja FilatovSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Sanni Grahn-LaasonenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Timo HeinonenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Kalle JokinenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Mika KariSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Hilkka KemppiKeskustan eduskuntaryhmä
- Johannes KoskinenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Rami LehtoPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Aino-Kaisa PekonenVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Lulu RannePerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Jari RonkainenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Päivi RäsänenKristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä
- Ville SkinnariSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Mirka SoinikoskiVihreä eduskuntaryhmä
Pirkanmaan vaalipiiri (19 kansanedustajaa)
- Marko AsellSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Jukka GustafssonSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Satu HassiVihreä eduskuntaryhmä
- Jari KinnunenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Pauli KiuruKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Anna KontulaVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Sanna MarinSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Veijo NiemiPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Ilmari NurminenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Jouni OvaskaKeskustan eduskuntaryhmä
- Arto PirttilahtiKeskustan eduskuntaryhmä
- Sakari PuistoPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Arto SatonenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Sami SavioPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Iiris SuomelaVihreä eduskuntaryhmä
- Sari TanusKristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä
- Veikko VallinPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Pia ViitanenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Sofia VikmanKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
Kaakkois-Suomen vaalipiiri (17 kansanedustajaa)
- Juho EerolaPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Hanna HolopainenVihreä eduskuntaryhmä
- Antti HäkkänenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Heli JärvinenVihreä eduskuntaryhmä
- Ville KaunistoKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Anneli KiljunenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Jukka KopraKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Hanna KosonenKeskustan eduskuntaryhmä
- Suna KymäläinenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Sheikki LaaksoPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Jari LeppäKeskustan eduskuntaryhmä
- Niina MalmSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Jani MäkeläPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Sirpa PaateroSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Ari TorniainenKeskustan eduskuntaryhmä
- Ano TurtiainenEduskuntaryhmä Valta kuuluu kansalle
- Paula WerningSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
Savo-Karjalan vaalipiiri (15 kansanedustajaa)
- Sanna AntikainenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Markku EestiläKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Seppo EskelinenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Sari EssayahKristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä
- Hannakaisa HeikkinenKeskustan eduskuntaryhmä
- Hannu HoskonenKeskustan eduskuntaryhmä
- Hanna HuttunenKeskustan eduskuntaryhmä
- Marko KilpiKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Krista MikkonenVihreä eduskuntaryhmä
- Merja Mäkisalo-RopponenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Minna ReijonenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Matti SemiVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Anu VehviläinenKeskustan eduskuntaryhmä
- Tuula VäätäinenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Jussi WihonenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
Vaasan vaalipiiri (16 kansanedustajaa)
- Kim BergSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Anna-Maja HenrikssonRuotsalainen eduskuntaryhmä
- Pasi KivisaariKeskustan eduskuntaryhmä
- Antti KurvinenKeskustan eduskuntaryhmä
- Mika LintiläKeskustan eduskuntaryhmä
- Juha MäenpääPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Jukka MäkynenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Matias MäkynenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Anders NorrbackRuotsalainen eduskuntaryhmä
- Mikko OllikainenRuotsalainen eduskuntaryhmä
- Mauri PeltokangasPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Paula RisikkoKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Janne SankeloKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Mikko SavolaKeskustan eduskuntaryhmä
- Joakim StrandRuotsalainen eduskuntaryhmä
- Peter ÖstmanKristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä
Keski-Suomen vaalipiiri (10 kansanedustajaa)
- Bella ForsgrénVihreä eduskuntaryhmä
- Petri HonkonenKeskustan eduskuntaryhmä
- Anne KalmariKeskustan eduskuntaryhmä
- Toimi KankaanniemiPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Juho KauttoVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Jouni KotiahoPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Joonas KönttäKeskustan eduskuntaryhmä
- Riitta MäkinenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Piritta RantanenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Sinuhe WallinheimoKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
Oulun vaalipiiri (18 kansanedustajaa)
- Pekka AittakumpuKeskustan eduskuntaryhmä
- Janne HeikkinenKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Katja HänninenVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Olli ImmonenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Tuomas KettunenKeskustan eduskuntaryhmä
- Mikko KinnunenKeskustan eduskuntaryhmä
- Merja KyllönenVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Hanna-Leena MattilaKeskustan eduskuntaryhmä
- Raimo PiirainenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Jenni PitkoVihreä eduskuntaryhmä
- Juha PylväsKeskustan eduskuntaryhmä
- Hanna SarkkinenVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Jenna SimulaPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Juha SipiläKeskustan eduskuntaryhmä
- Mari-Leena TalvitieKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Tytti TuppurainenSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
- Sebastian TynkkynenPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Ville VähämäkiPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
Lapin vaalipiiri (7 kansanedustajaa)
- Heikki AuttoKansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
- Kaisa JuusoPerussuomalaisten eduskuntaryhmä
- Katri KulmuniKeskustan eduskuntaryhmä
- Mikko KärnäKeskustan eduskuntaryhmä
- Markus LohiKeskustan eduskuntaryhmä
- Markus MustajärviVasemmistoliiton eduskuntaryhmä
- Johanna Ojala-NiemeläSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä